Biznes

Hermes Fullment SPAKUJ.ROZPAKUJ.CHWYTAJ!

Hermes Fullment SPAKUJ.ROZPAKUJ.CHWYTAJ!

Hermes Fullment to niemiecki dostawca usług logistycznych dla Otto Group, właściciela m.in. marek Bonprix czy About You, działającej w branży handlowej od blisko 75 lat.

Hermes Fulfilment powstał w 2006 roku, początkowo funkcjonował, jako część Grupy Otto, a od 2009 roku działa pod marką własną. – Naszym celem jest być jednym z trzech największych dostawców usług fulfilmentowych do 2028 roku, będąc jednocześnie spółką neutralną klimatycznie – zadeklarował Kevin Kufs, Prezes Zarządu Hermes Fulfilment. W międzynarodowej firmie o światowym zasięgu pracują osoby 69 narodowości, ponad połowa pracowników to kobiety. Spółka współpracuje z licznymi organizacjami wspierającymi inkulzywność, również realizujących swoje zadania w strukturach Otto Group.

Hermes Fulfilment posiada magazyny i centra logistyczne w 15 lokalizacjach w Europie i USA. Zatrudnia 8.000 pracowników i wysyła ponad 500 milionów przesyłek każdego roku.

Jedno z takich centrów powstaje właśnie w Koninie Żagańskim koło Iłowej, w południowej części województwa lubuskiego. Na początku 2023 roku rozpoczął działanie magazyn RTB, gdzie obsługiwane są zwroty. Od tego czasu ponad 600. pracowników RTB obsłużyło już kilkaset tysięcy paczek.

Flagową inwestycją Hermes Fulfilment jest centrum logistyczne NEON. Będzie to jeden z największych (9 hal i niemal 260 tys. m2) i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie, a pracę znajdzie tu kilka tysięcy osób. Zastosowanie robotyki, automatyki oraz rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji pozwoli na wysyłanie nawet 80 milionów paczek rocznie. Celem jest, aby 60% wysyłek docierało do konsumenta następnego dnia, po złożeniu zamówienia.

Centrum NEON rozpocznie stopniowe funkcjonowanie w pierwszej połowie tego roku, obecnie na miejscu trwają testy systemów, a w najbliższym czasie rozpocznie się wypełnianie
magazynów oraz intensywna akcja rekrutacji pracowników – operatorów logistycznych, kierowników zmian, techników, specjalistów oraz inżynierów różnych specjalności.

Co więcej, Hermes Fulfilment angażuje się w życie lokalnej społeczności – wspierając lokalne imprezy w Iłowej, współpracując z Uniwersytetem Zielonogórskim czy inicjując rozmowy o współpracy z lokalnymi szkołami średnimi.

Z perspektywy światowej szerokie portfolio obiektów magazynowych Hermes Fulfilment pozwala na dostosowanie ich do obsługi różnego typu towarów. Na przykład w Haldensleben funkcjonuje 30-metrowy magazyn wysokiego składowania, a w Ohrdurf w magazynie kompletacyjnym ważną rolę pełnią pojazdy samobieżne. Jej wysiłki są doceniane przez ekspertów, którzy uhonorowali Hermes Fulfilment nagrodą Logistics Innovation Award. Otrzymała ją za stworzenie znakomitego systemu zarządzania , umożliwiającego szybkie i efektywne kosztowo ponowne wprowadzenie zwróconych towarów, zwłaszcza produktów modowych, z powrotem do łańcucha dostaw.

Red.

Poprzedni artykuł

Forum Pracodawca – Pracownik – sesje online

Czytaj więcej
Następny artykuł

„CHINY. Czy eksportowy sukces jest jeszcze możliwy w Kraju Smoka?”

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl