Szanowni Państwo,
Członkowie OPZL,
W związku z niekorzystną dla przedsiębiorców zmianą wprowadzoną przez Bank Gospodarstwa Krajowego do jednego ze swoich produktów – Kredytu ekologicznego, finansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej na początku października br. zajęła w tej sprawie stanowisko (w załączeniu).
Powód naszej reakcji to wprowadzenie w 3 edycji naboru, minimalnej wartości kosztów kwalifikowanych na poziomie 2 mln złotych, w odróżnieniu od edycji 1 i 2, gdzie wymóg taki nie istniał. Zmiana ta znacząco ograniczyła przedsiębiorstwom dostęp do instrumentu, ponieważ w większości przypadków, planowane inwestycje nie przekroczyłyby wskazanego progu finansowego.
W odpowiedzi na publikację stanowiska, Konfederacja Lewiatan zgłosiła gotowość wsparcia OPZL w procesowaniu tego tematu.
Aby lepiej poznać skalę problemu, zwracamy się do Państwa z prośbą o informacje w zakresie doświadczeń w pozyskiwaniu wsparcia z Kredytu ekologicznego i innych alternatywnych instrumentów BGK.
Krótka ankieta dostępna pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdruuV7uMAgiJXY6_lYVjf5Sz51bFbPKBmJt9uj1tpN8BKJjg/viewform?usp=sf_link, usprawni ten proces.
Termin: 31 października 2024 r.
Będziemy wdzięczni za jej uzupełnienie!
Poprzedni artykuł
Stanowisko dot. projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących
Czytaj więcej