Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej jako instytucja zrzeszająca największą liczbę firm w województwie lubuskim, z niepokojem obserwuje skutki wzrostu cen gazu dla lubuskich firm. Docierają do nas, liczne głosy przedsiębiorców, którzy w związku z powyższym widzą ogromne zagrożenie dla działalności operacyjnej powadzonych biznesów. Pierwsze spółki podejmują już decyzje o zatrzymaniu produkcji.
Ponieważ podwyżki sięgają 400-700 %, grozi to bankructwem firm, które korzystają z gazu nie tylko w celach grzewczych, lecz również wykorzystują je do kluczowych elementów wykonywanej przez nich działalności. Przedsiębiorcy jeszcze niedawno byli zachęcani przez rząd do przechodzenia z paliw tradycyjnych na gazowe w ramach proekologicznej polityki państwa. Idąc za tymi rekomendacjami przeprowadzili kosztowne inwestycje, a teraz boleśnie odczuwają negatywne skutki swoich decyzji.
Jako Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zwróciliśmy się z prośbą o interwencję w sprawie kilkukrotnych podwyżek cen gazu ziemnego dla lubuskich firm do:
- Jacka Sasina, Ministra Aktywów Państwowych
- Adama Abramowicza, Rzecznika MŚP
- Krzysztofa Krupińskiego, Dyrektora Oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA Oddział w Zielonej Górze
- Jerzego Materny, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Należy nadmienić, że województwo lubuskie w znacznej części zasilane jest z lokalnych złóż gazu ziemnego zaazotowanego, którego cena nie zależy od sytuacji na rynkach światowych.
Poprzedni artykuł
Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Czytaj więcej