Biznes

Najbardziej innowacyjne firmy województwa lubuskiego wybrane w ramach nagród ZPP

Najbardziej innowacyjne firmy województwa lubuskiego wybrane w ramach nagród ZPP

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm Województwa Lubuskiego.

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Województwa Lubuskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, medycznej, elektrycznej, spożywczej, szkoleniowej, a także przemysłowej.    

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 60 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Województwa Lubuskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Zielonej Górze ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Zielonej Góry, Marszałek Województwa Lubuskiego i Wojewoda Lubuski.

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Royalpack, Tatar Sp. J.

W 2020 roku firma zainstalowała nowoczesną linię produkcyjną do opakowań o wysokiej jakości nadruku offsetowego i flexograficznego. Inwestycje podwoiły powierzchnię produkcyjną zakładu oraz spowodowały wzrost zatrudnienia.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Holding-Zremb Gorzów S.A.

Firma inwestuje w maszyny, które umożliwiają wykonanie wyrobów z bardzo dużą dokładnością sięgającą rzędu mikrometrów. Dodatkowo stawia na poprawę ergonomii pracy poprzez remonty/modernizacje infrastruktury technologicznej i budowlanej.

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – LFC Sp. z o.o.

Oferuje wyroby medyczne stosowane w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii, takie jak: System Kręgosłupowy DERO, stabilizator biodrowo-krzyżowy IsaF implanty: SLIDER, znany jako „zęby rekina” i CarRLIF – pierwszy w świecie drukowany z proszku tytanu metodą EBM.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – LUG Light Factory Sp. z o.o.

To firma rodzinna, która zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową opraw oświetleniowych, materiałów i osprzętu elektrycznego. Jednocześnie rozwijała się sieć sprzedaży poprzez własne sklepy firmowe.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Sela Sp. z o.o.

Specjalizuje się w szkoleniach BHP, PPOŻ, PIERWSZEJ POMOCY oraz kompleksowej obsłudze stałej BHP i PPOŻ placówek oświatowych, zakładów przemysłowych, usługowych, handlowych, administracji, służby zdrowia, budownictwa i innych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Adam Sp. z o.o.

To   ponad   25   letni   dystrybutor   operujący   w   branży   mięsnej w południowo- zachodniej Polsce.

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Living Food Sp. z o.o.

To polska firma od 11 lat zajmująca się produkcją wieloszczepowych, ekologicznych preparatów probiotycznych w formie płynnej z ponad 20-oma produktami w portfolio.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Impuls Sp. z o.o.

Zakład Pracy Chronionej stwarza klientom możliwość uzyskania ulgi we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ok. 50% realizowanej usługi netto.

 Nagrodę specjalną otrzymała firma Centrum Komina Sp. z o.o. Sp. k.zapewniająca w całej Polsce ciepłe i bezpieczne kominki.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Partnerami Głównymi Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY MAŁE

 1. Drecon Sp. z o.o.  – głównym profilem działalności firmy są usługi budowlane w sektorze zamówień publicznych, takie jak remonty, termomodernizacje i budowa nowych obiektów użyteczności publicznej. Spółka świadczy również kompleksowe usługi budowlane dla klientów indywidualnych, firm i wspólnot mieszkaniowych.
 2. Eko-Elbud Gólczyński Sp. z o.o.  przedsiębiorstwo posiada wszechstronny asortyment wyrobów hutniczych oraz instalacyjnych. Zaopatruje rynek remontowo-budowlany w wyroby konstrukcyjne, budowlane i hutnicze oraz świadczy usługi transportowe i dźwigowe.
 3. Elektromont Sp. z o.o. prowadzi działalność montażową w branży elektrycznej. Firma posiada wiedzę w dziedzinie elektroenergetyki oraz praktykę w prowadzeniu prac budowalno-montażowych.
 4. Globex Sp. z o.o. Sp. k. –  są jedną z czołowych hurtowni artykułów złącznych obsługujących inwestycje na terenie całego kraju. Oferuje systemy instalacyjne, narzędzia, elektronarzędzia, chemię budowlaną, spawalnictwo, drabiny, odzież robocza, asortyment BHP oraz wiele innych pokrewnych towarów.
 5. Zakład Mechaniczny „Mestil” Sp. z o.o. posiada własne biuro konstrukcyjne, które wspomagane jest komputerowymi systemami: AUTOCAD, CREO, NX CAM, AUTOSKETCH, MASTERCAM. System MASTERCAM wykorzystywany jest do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.
 6. Modulotherm Sp. z o.o. to projekt trzech przyjaciół, którzy dostrzegli potencjał w surowcu posiadającym wysokie parametry termiczne i nośne. Stworzyli innowacyjny system obudowy oraz poszerzeń do stolarki okiennej i drzwiowej, dzięki któremu zdobywają rynek szwajcarski, francuski i belgijski.
 7. Polkol Sp. z o.o. korzenie firmy sięgają branży dewelopersko-realizacyjnej, od tego czasu zakres działalności bardzo się rozszerzył, między innymi o piony związane z rozbudową infrastruktury kolejowej i produkcją kruszyw.
 8. Zakład Budowlany Antczak Sp. J. świadczy usługi w zakresie wykonawstwa, sprzedaży nieruchomości oraz handlu materiałami budowlanymi i paliwami. Jest największym i jednym z najdłużej działających deweloperów na lokalnym rynku.

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

 1. Agacki-Szymczak Sp. J. działa w branży elektromobilności pod markami EKO-MOBIL i stacjeladowania.com. Są certyfikowanym Generalnym Dystrybutorem stacji ładowania samochodów elektrycznych.
 2. AST System Sp. z o.o.  specjalizują się w projektowaniu oraz produkcji sterowników oświetlania ulicznego oraz obiektów sportowych typu Orlik.
 3. Grupa EKOPRO Sp. z o.o. Sp. K. projektuje, wdraża i zarządza procesami funkcjonowania niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym w organizacjach.
 4. Spółki Grupy KOHL Sp. z o.o. – eksperci w produkcji części tłoczonych i złożonych zespołów spawanych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium. Dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym.
 5. METAL – SYSTEM Sp. z o.o. – zajmuje się technologią fasad wentylowanych z metali i innych tworzyw oraz samonośnych zadaszeń membranowych (PTFE lub PVC) stosowanych przy zadaszeniach m.in.: stadionów, pasaży i innych innowacyjnych rozwiązań architektonicznych.
 6. Solar Solution M. Kozak Sp. z o.o. zajmuję się produkcją i sprzedażą systemów oświetleniowych bazujących na energii odnawialnej słońca i wiatru. Oferują również innowacyjną ładowarkę zasilaną solarnie umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych oraz dostęp do sieci WiFi z wykorzystaniem kart SIM.
 7. Sygnity Business Solutions S.A. – łączy wieloletnie doświadczenie z nowatorskim podejściem do rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie np. systemów ERP, BI, Workflow, Obiegu Dokumentów oraz Rozwiązań do zarządzania Bibliotekami.
 8. Streamsoft Sp. z o.o. –  producent i dostawca systemów ERP, działa na rynku IT od 32 lat, posiada w 100% polski kapitał. W portfolio: system Streamsoft Prestiż dla produkcji oraz handlu i usług, a także Streamsoft Verto dla branży e-commerce i retail.
 9. Uesa Polska Sp. z o.o. – Specjalizuje się  w produkcji wysokiej jakości urządzeń do rozdziału energii elektrycznej, takich jak rozdzielnice średniego i niskiego napięcia oraz stacje transformatorowe. Mają doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

 1. Ekonair Sp. z o.o. ekspert od szeroko pojętej obróbki powietrza (HVAC). Prowadzi sprzedaż i produkcję urządzeń do kontrolowania parametrów powietrza.
 2. Elear Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową obsługą samochodów, zaczynając od opon po naprawy mechaniczne. Specjalizuje się w sprzedaży i wulkanizacji opon do każdego typu pojazdu.
 3. Główną działalnością Firmy GaMP Sp. z o.o. jest tworzenie aplikacji dedykowanych, dopasowanych do potrzeb kontrahentów oraz marek własnych opartych na takich technologiach jak IoT, Machine Learning, Augmented Reality oraz Virtual Reality.
 4. Gramm Technika Sp. z o.o. – oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu uszlachetniania, projektowania i produkcji branży metalowej.
 5. Kancelaria Brokerska Błaszczyk Sp. z o.o. –  występując w imieniu Klienta pełni funkcję niezależnego eksperta w zakresie opracowania optymalnego programu ubezpieczeniowego.
 6. Kietzmann Coatings Sp. z o.o. – specjalizuje się w nakładaniu powłok antykorozyjnych na części montowane w samochodach prestiżowych marek.
 7. Mkam Sp. z o.o. – Zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych, w szczególności produkcją detali dla budownictwa. Specjalizuje się w produkcji łączników do termoizolacji.
 1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe CEDETRANS Sp. z o.o. Głównym celem Spółki są usługi spedycyjne i transportowe. Dodatkowe obszary działalności to składowanie, konfekcjonowanie i magazynowanie towarów oraz inne usługi związane z działalnością transportowo – spedycyjną.
 1. RB VAC Sp. z o.o. – Działalność laboratorium RB VAC jest częścią procesu leczniczego zwierząt w Polsce i rozkłada się na dwa obszary: pogłębione badania rozpoznawcze z wykorzystaniem najnowszych technik diagnostycznych oraz produkcję weterynaryjnych szczepionek autogenicznych.
 2. Działalność Tip Top Team Sp. z o.o. skupia się na udzielaniu wszechstronnego wsparcia dużym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie przejęcia wydzielonych procesów produkcyjnych, obróbczych i logistyczno-magazynowych.
 3. Transport-Spedycja Grabowski Sp. z o.o. od prawie 25 lat zajmuje się  logistyką meblową.
 4. Firma Vogia Sp. z o.o.  specjalizuje się w produkcji i regeneracji m.in. recyrkulatora spalin, chłodnicy cieczy, sprzęgieł wiskotycznych. Oferuje te elementy do samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych.

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY MAŁE

 1. Logius Sp. z o.o. –  nowoczesny operator działający na rynku TSL w obszarach transportu lądowego, morskiego oraz lotniczego. Świadczy usługi transportu całopojazdowego FTL, FCL oraz częściowego LTL, LCL, organizuje przesyłki expresowe, dostawy typu Just in Time, przewozy kolejowe, transport lotniczy a także organizuje transport Multimodalny.
 2. Lumel S.A. – znana jest na całym świecie z produkcji najwyższej jakości urządzeń automatyki przemysłowej.
 3. Perceptus Sp. z o.o. od lat jest liderem na rynku produktów i usług związanych z cyberbezpieczeństwem. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów zabezpieczeń m.in. w bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach, ministerstwach oraz jednostkach opieki medycznej.
 4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DELTA Sp. J. – hurtownia artykułów zoologicznych i jedna z większych firm z branży spożywczej działających na terenie województwa lubuskiego.
 5. Resident Broker Ubezpieczeniowy z o.o. oferuje kompleksową ofertę brokerskich usług ubezpieczeniowych dla podmiotów gospodarczych w zakresie identyfikacji zagrożeń i przygotowania dedykowanego programu ubezpieczeniowego.
 1. Firma R&D Tech Sp. z o.o. działa w branży przemysłu maszynowego. Jest ekspertem w precyzyjnej obróbce profili aluminiowych cienkościennych.
 2. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żarach należy do najstarszych i największych spółdzielni funkcjonujących w Żarach. Jej głównym zajęciem jest sprawne administrowanie posiadanymi zasobami mieszkaniowymi.
 3. zwrotpodatku.info Sp. z o.o. wspiera polskich przedsiębiorców – świadczących swoje usługi na terenie Niemiec – w prowadzeniu firm i Polaków rejestrujących swoje firmy u naszych niemieckich sąsiadów.

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

 1. Grupa Gezet Sp. z o. o. jest siecią autoryzowanych salonów oraz serwisów samochodowych, poszczególne oddziały znajdują się w Szczecinie, Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze. Rozwijają także działalność własnych marek – jednej w zakresie sprzedaży samochodów używanych oraz drugiej w ramach sieci nowoczesnych serwisów blacharsko-lakierniczych, świadczących usługi likwidacji szkód komunikacyjnych.
 2. Grabowski Furniture Logistic Sp. z o.o. Sp. k. – firma wyspecjalizowała się w przewozach ładunków mebli przestrzennych do 120 m3. Jest liderem na rynku krajowym i jednym z wiodących na rynku europejskim, kompleksowo obsługujących polskich i zagranicznych producentów mebli, w relacjach transportowych: Niemcy, Austria, kraje Beneluksu, Szwajcarii i Czech.
 3. J.P.J. Auto Sp. z o.o. posiada w Zielonej Górze nowoczesny salon sprzedaży samochodów marki Toyota wraz z serwisem. Na początku 2019 roku firma uruchomiła Centrum Likwidacji Szkód komunikacyjnych z ultranowoczesną blacharnią i lakiernią oraz nowy salon samochodów używanych – Toyota Pewne Auto. Pod koniec roku 2019 rozpoczął działalność – jako jeden z pierwszych w Polsce i Europie – salon samochodów dostawczych TOYOTA PROFESSIONAL Zielona Góra, który bardzo szybko stał się liderem w swoich segmentach aut.
 4. Firma Regnars Sp. z o. o. jest właścicielem Kopalni Melafiru oraz Zakładu Przeróbczego w Tłumaczowie, gdzie wydobywa i przetwarza, z wykorzystaniu nowoczesnego zaplecza technicznego, kamień melafirowy.

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

 1. Kohl-Group Polska Sp. z o.o. Sp. k. – specjalizuje się w produkcji części tłoczonych i złożonych zespołów spawanych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium.  Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który składa się głównie z pras do głębokiego tłoczenia, pras krawędziowych, wycinarek laserowych i robotów spawalniczych.
 2. RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. – Firma działa globalnie i jest jednym z trzech największych na świecie producentów siedzeń lotniczych oraz niekwestionowanym liderem na światowym rynku foteli w klasie ekonomicznej. Wdrożyła autorski program Paperless do zarządzania dokumentacją techniczną.
 3. Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. – zajmuje się produkcją produktów leczniczych, pasz oraz środków pielęgnacyjnych przeznaczonych wyłącznie dla zwierząt. Nieustannie unowocześniania park maszynowy oraz modernizuje pomieszczenia związane z celem prowadzenia działalności.
 4. Zakład Produkcyjno Usługowy Międzyrzecz POLSKIE RURY PREIZOLOWANE Sp. z o.o. specjalista w zakresie projektowania, produkcji, instalowania i serwisu preizolowanych rur i kształtek do podziemnych i nadziemnych sieci ciepłowniczych oraz rur z PE do sieci wodno-ściekowych i innych instalacji technicznych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE 

 1. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. powstał poprzez przekształcenie zakładu budżetowego i jest kontynuatorem 117-letniej tradycji komunikacji publicznej w Gorzowie Wlkp.
 2. Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o. Działalność firmy opiera się na projektowaniu,   produkcji, składowaniu i sprzedaży lodów mlecznych i wodnych oraz wyrobów kulinarnych. Zajmuje się również magazynowaniem i sprzedażą innych produktów zamrożonych, m.in.   produktów pochodzenia zwierzęcego, warzyw, owoców, mieszanek warzywnych i owocowych oraz dystrybucją produktów gastronomicznych.
 3. PHU Agroimpex Sp. z o.o.  Zajmuje się skupem zbóż oraz sprzedażą nawozów płynnych i organicznych.

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE 

 1. Firma Azarex Paliwa Sp. z o. o. to dostawca oleju napędowego oraz benzyny, który funkcjonuje na rynku od ponad dziesięciu lat.
 2. Chroma Sp. z o.o. – największa drukarnia internetowa w Polsce. Jako pierwsza, wprowadziła usługę zamawiania druku online.
 1. Sprick Rowery Sp. z o.o. – zakład w Świebodzinie produkuje rowery od 27 lat, zatrudniając ponad 300 pracowników. Jako ODM (Original Design Manufactuer) produkuje rowery w imieniu i na zlecenie klientów.

ZPP

Poprzedni artykuł

Lubuski Biznes ma POWER!

Czytaj więcej
Następny artykuł

Lockdown w całej Polsce. Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl