Biznes

Wspieramy lubuską turystykę

Wspieramy lubuską turystykę

Od dawna wiadomo, że Lubuskie turystyką stoi. Dynamiczny rozwój tej branży na przestrzeni ostatnich lat w naszym województwie jest zauważalny gołym okiem, dlatego też w ramach naszej organizacji powołujemy do życia sekcję turystyczną.

Coraz większa i ciekawsza oferta turystyczna, rozwijająca się baza noclegowa, bogatsza z roku na rok oferta produktów regionalnych, powstawanie nowych atrakcji – to wszystko przekłada się na zwiększone zainteresowanie turystów naszym regionem. Gro Członków OPZL działa właśnie w tym sektorze gospodarki, dlatego też powstała potrzeba stworzenia wewnętrznej sekcji, dedykowanej przedsiębiorcom działającym w turystyce, która skupiłaby się stricte na potrzebach i wyzwaniach tejże branży.

Wyzwań jest wiele, a te najważniejsze, jakie stawia przed sobą OPZL tworząc Sekcję, to integracja wszystkich przedsiębiorców działających w szeroko rozumianej branży turystycznej, wspólne kreowanie turystycznego wizerunku regionu, podnoszenie kwalifikacji pracowników firm członkowskich, wsparcie prawne, wyrażanie opinii i zajmowanie wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla branży na zewnątrz, czy pomoc w kontaktach z instytucjami publicznymi. W planach jest także organizacja kwartalnych spotkań członków sekcji turystycznej, a pierwsze z nich odbędzie się na przełomie 2022 i 2023 roku. Kolejne będziemy organizować w tak zwanym terenie, u poszczególnych członków OPZL, dzięki czemu będzie okazja na jeszcze lepsze poznanie się i rozmowę u źródła.

Cykliczne spotkania będą świetną okazją do rozmowy o realnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją przedsiębiorcy. W tym celu właśnie, podczas pierwszego z nich przeprowadzimy badania ankietowe, dzięki czemu stworzymy mapę potrzeb, na które to będziemy po prostu reagować. Na spotkania sekcji turystycznej będziemy zapraszać fachowców – praktyków, którzy dzielić się będą swoim doświadczeniem. Będzie także czas na efektywny networking. Wszystko po to, żeby dać wartość, konkrety, odpowiedzi na faktyczne oczekiwania naszych Członków, nie teorię oderwaną od lubuskiej rzeczywistości. Wspólnie bowiem można dużo więcej, a dość powiedzieć, że wszyscy gramy do jednej bramki.

Powstanie sekcji jest pewnego rodzaju zachętą i zaproszeniem dla firm, które działają w szeroko rozumianej branży turystycznej w Lubuskiem, a nie są jeszcze Członkami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Krok ten zapowiada także powstanie kolejnych sekcji w okól innych, równie silnie reprezentowanych w OPZL dziedzin gospodarki. Takie ukierunkowanie działań pozwoli na jeszcze lepsze poznanie potrzeb i problemów, z jakimi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy z poszczególnych sektorów. Zaczniemy od turystyki!

Łukasz Kozłowski
Wicedyrektor MOSIR Nowa Sól,
marketingowiec, regionalista,
od ponad 15 lat zawodowo
związany z turystyką

Poprzedni artykuł

Piękno BRYTYJSKIEJ motoryzacji

Czytaj więcej
Następny artykuł

ClIMATE GARDEN, czyli innowacje przeciw zmianom klimatu

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl