Przedsiębiorczość

KĄCIK INSPIRACJI

KĄCIK INSPIRACJI

Dawka biznesowych motywacji. Poleca Milena Kempińska.

Ten nowy cykl poleceń rozpocznę od zwięźle (i z pomysłem!) opisanej historii polskich przedsiębiorców oraz dziejów własności prywatnej. Nie zabraknie też ciekawej propozycji dla najmłodszych, w ramach Klubu Młodego Przedsiębiorcy. Zaczynamy!

„Poczet Przedsiębiorców Polskich”, wyd. Warsaw Enterprise Institute
To biograficzna opowieść o polskich twórcach biznesu od czasu średniowiecza do 1939 roku, przedstawiająca sylwetki 72 wybitnych osób działających w różnych branżach – od finansów po wszelkie rzemiosło. Autorzy publikacji, wspólnie z wydawcą, w intrygujący sposób pokazali historię Polski dobierając ciekawych bohaterów polskiej przedsiębiorczości, a właściwie ludzi, którzy przez wieki cenili swoją wolność oraz pragnęli zbudować coś z niczego. Przybliżają czytelnikowi realia poszczególnych epok i pokazują, jak budowano wtedy sukces – własny, rodzinny, ale też publiczny. Obowiązkowa pozycja dla każdego. Do kupienia również w formie e-book.

„Dzieje własności prywatnej. Od starożytności do współczesności”, Dariusz Jurus
Dziś własność prywatna jest dla nas czymś zwyczajnym, a gospodarki kapitalistyczne to raczej globalny standard. Jednak autor tej publikacji otworzył przed nami inną perspektywę, którą z całą pewnością warto zweryfikować i prześledzić kształtowanie się tego zjawiska na przestrzeni prawie 3000 lat. Ta pozycja pomoże wam zdobyć wiedzę, która ułatwi dyskusję ze zwolennikami socjalizmu, komunizmu i innych kolektywizmów, których założenia coraz większymi krokami zakradają się do systemu kapitalistycznego. Z uwagi na zmiany zachodzące na świecie, czas na lekturę wydaje się być idealny. Tym bardziej, że aktualnie temat własności prywatnej jest gorący, dla przedsiębiorców zwłaszcza w kontekście podatków oraz praw i wolności człowieka.

Klub Młodego Przedsiębiorcy
Od najmłodszych lat uczmy postaw przedsiębiorczych.
Na rynku pojawia się coraz więcej publikacji zaspokajających wiedzę ekonomiczną i finansową młodych odbiorców. A może właściwiej będzie napisać ich rodziców, którzy chętnie szukają treści spełniających wymagania przedsiębiorczego podejścia do życia i jednocześnie dostosowanych do konkretnego wieku swoich pociech. Jednak jak dotrzeć do tych najlepszych? Obserwujcie nasz najnowszy cykl!

„Kot Biznesik. Jak pewien zwykły kot został biznesmenem”, Arakadiusz Błażyca
Sugerowany wiek: 5-10 lat
Pięknie wydana, bogato ilustrowana pouczająca bajka dla dzieci o tym, jak pewien kot zaraz po zakończeniu nauki musi zmierzyć się z rzeczywistością. Bohater książki wyrwał się z obowiązującego szkolnego schematu edukacyjnego, wziął życie we własne ręce i stworzył własny biznes. Jak do tego doszło i co z tego wynikło? Zapewniam, że ta historia zaciekawi również dorosłych!

Milena Kempińska

Poprzedni artykuł

Nasi mechanicy najlepsi w regionie!

Czytaj więcej
Następny artykuł

Frutti di mare o posmaku sushi

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl