Przedsiębiorczość

Let’s talk! Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w nowej formule

Let’s talk! Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w nowej formule

Już 28-29 marca rodziny biznesowe z całej Polski spotkają się w Poznaniu na IX Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych pod hasłem: „Nowy wymiar BOGACTWA. Rodzina. Trwanie. Dobro”. Nowa formuła wydarzenia Instytutu Biznesu Rodzinnego zakłada nie tylko prelekcje i dyskusje panelistów, ale również forum dyskusyjne wśród uczestników, tak by odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców zwiększyć przestrzeń do dyskusji na najbardziej bieżące i zarazem trudne tematy, z którymi mierzą się rodziny biznesowe.

– Gdy czasy są nieoczywiste, siłą stają się rzeczy, które czynią człowieka bogatym wewnętrznie! Rodzina – nie ma firmy rodzinnej, która może trwać przez pokolenia bez silnej, zdrowej, kochającej się rodziny! To siła relacji, uważności, poświęconego czasu… w imię budowania tych więzi.  Dziedzictwo – wspólna historia, znaczenie decyzji, jakie podejmowali przodkowie ponosząc ryzyko biznesowe, siła wartości, którym pozostajemy wierni. To odpowiedzialność na pokolenia! Dobro – jak mawiał Seneka, rzeczą ważną w dobroci jest CHCIEĆ stać się dobrym! – podkreśla dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego oraz inicjator Kongresu.

Prelegenci

Gościem specjalnym Kongresu będzie Patrizia Gucci – prawnuczka założyciela Domu Mody Gucci – Guccio Gucci, córka Paolo Gucci. Spadkobierczyni rodzinnego dziedzictwa Gucci przedstawi niezwykłą historię firmy rodzinnej, opowie o wartościach, jakie przekazywane są kolejnym pokoleniom oraz o tym, jakie lekcje polskie rodziny biznesowe mogą wyciągnąć z historii Gucci.

Zaproszenie do grona prelegentów przyjął Władysław Grochowski, Prezes i współwłaściciel firmy Arche, który opowie, jak ważny, szczególnie w trudnych momentach, jest optymizm, o zaufaniu jako źródle człowieczeństwa i zmianie, która jest warunkiem koniecznym, by rozwijać firmę w oparciu o zrównoważony rozwój. Natomiast Zofia Dzik z Instytutu Humanites poruszy niezwykle istotny temat, jakim jest Leading with purpose. Prelegentem będzie także Artur Kazienko, Prezes Zarządu Grupy Kazar, który opowie o budowaniu i rozwijaniu silnej firmy oraz rodziny biznesowej w branży fashion.

Tematykę kryzysu w obliczu, którego stanęły aktualnie firmy rodzinne, podda pod dyskusję przedsiębiorcom i instytucjom społecznym dr hab. Maciej Stradomski. Nie zabraknie również rozmów o najnowszych światowych trendach w kontekście firm rodzinnych, które zaprezentuje Szymon Trzebiatowski, ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego i wieloletni członek zarządu Volkswagen Poznań, zwolennik łączenia tradycyjnych rozwiązań organizacyjnych z humanizmem i sprawnością metod zwinnych. Natomiast o tym, jak panować nad myślami oraz emocjami w trudnych i stresowych sytuacjach opowie dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. Kongres zamknie wyjątkowe wystąpienie na temat: odpowiedzialności i profesjonalizmu, które wygłosi Roman Wieczorek, szef zespołu ekspertów Instytutu Biznesu Rodzinnego i były Prezes Zarządu Skanska w Polsce i V-ce Prezes Zarządu Światowego Skanska.

Agenda

Każdego dnia odbędą się indywidualne prelekcje połączone z komentarzami i wspólnymi dyskusjami dotyczącymi najbardziej nurtujących tematów. Nie zabraknie również moderowanych paneli dyskusyjnych, które zawsze stanowią zaczątek szerszej dyskusji społecznej w najbardziej bieżących i aktualnych tematach z obszaru family business. Wieczorna gala odbędzie się w nowej formule, dzięki której wesprzemy Ukrainę. Podzielmy się „bogactwem” – i tym finansowym, i tym w nowym wymiarze. Dwudniowe wydarzenie poprowadzi dr Adrianna Lewandowska Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie: https://kongresfirmrodzinnych.pl/

Zapraszamy na wydarzenie pod naszym patronatem!

Zapisy i rejestracja: https://kongresfirmrodzinnych.pl/


Dane organizatora:
Instytut Biznesu Rodzinnego
ul. Paderewskiego 8
61-770 Poznań́

Biuro prasowe:
Dagmara Krakówka
dkrakowka@ibrpolska.pl
Tel. 883 777 621 | 61 307 14 27

Strona wydarzenia:
https://kongresfirmrodzinnych.pl/
Strona Instytutu Biznesu Rodzinnego:
http://ibrpolska.pl/

Poprzedni artykuł

Szkolenie wyjazdowe OPZL zakończone!

Czytaj więcej
Następny artykuł

Staże studentów Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ – zgłoś firmę do projektu!

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl