Przedsiębiorczość

OPZL patronem VI Kongresu Next Generation – 20-21 października, Poznań

OPZL patronem VI Kongresu Next Generation – 20-21 października, Poznań

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej objęła patronatem instytucjonalnym

VI Kongres Next Generation

który odbędzie się dniach 20-21 października 2022, stacjonarnie w Poznaniu.

 

Kongres Next Generation to największe tego typu spotkanie młodych z rodzin biznesowych w Polsce. Młodzi z rodzin biznesowych, to nie tylko przyszli spadkobiercy, ale także przyszli prezesi, członkowie rad nadzorczych i głowy rodzin biznesowych.

W tej edycji Kongresu Next Generation będzie mowa o strachach, dlatego jego motywem przewodnim jest „Sukcesja – suma wszystkich strachów”. Temat jest nie przypadkowy, gdyż zebrano w nich wszystkie obawy, które wpływają na tak niski wskaźnik chęci do przejęcia rodzinnego biznesu. Po Kongresie młodzi mają wyjechać z solidną dawką wiedzy, odwagi i recept na poszczególne strachy.

AGENDA:

Szczegółowy program NextG jest dostępny na stronie: www.nextg.pl

Agenda koncentruje się na 4 obszarach ważnych z punktu widzenia sukcesora:

  • „ja” w rodzinie biznesowej,
  • „ja” w firmie rodzinnej,
  • moje kompetencje,
  • biznesowa niepewność.

Co ważne, uczestnicy mogą spersonalizować agendę do swoich potrzeb i zainteresowań.

 

ZAPISY:

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: https://nextg.pl/

Wymagana wcześniejsza rejestracja oraz opłata. Dla członków OPZL 25% zniżki.

 


 

Suma wszystkich strachów. Jak poradzić sobie z sukcesyjnymi obawami młodego pokolenia firm rodzinnych?

Co jeśli nigdy nie będę taki jak tata? Skąd mam wiedzieć, czy sobie poradzę? Ciągle się kłócimy, gdy rozmawiamy o przyszłości, nie potrafimy zachować harmonii w rodzinie… Czy może być inaczej? Boję się tego, co czeka naszą firmę – co z kryzysem, co z wojną, jak zarządzać firmą w chaosie? „Sukcesja – suma wszystkich strachów” to myśl przewodnia organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego Kongresu Next Generation – wydarzenia dla młodego pokolenia firm rodzinnych szukającego swojego miejsca w firmie rodzinnej oraz rodzinie biznesowej. 20 października wstęp jest tylko dla odważnych, ponieważ uczestnicy wydarzenia będą mierzyć się z własnymi lękami, zderzą się z trudnymi i emocjonalnymi tematami, by na końcu wrócić do domu z receptą na pokonanie strachów związanych z procesem zmiany pokoleniowej.

Trudna tematyka, ale też dobra zabawa – Kongres NextG jest także miejscem nawiązania długoletnich biznesowych relacji i świetnej zabawy w gronie ok. 150 sukcesorów z polskich przedsiębiorstw rodzinnych. „Wiemy, że zaledwie 8% sukcesorów chce przejąć́ firmę̨ rodzinną po rodzicach. Dlatego podczas Kongresu NextG polscy sukcesorzy słyszą historie zarówno sukcesów jak i porażek swojego pokolenia w firmach i poza nimi. Konfrontują swoje wyobrażenia o przejęciu firmy rodzinnej z rzeczywistością zbudowaną przez swoich rodziców czy dziadków. Młodzi przedsiębiorcy dzielą się tutaj swoimi doświadczeniami i nawiązują relacje, które niejednokrotnie zostają z nimi na długie lata” – mówi prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego dr Adrianna Lewandowska, MBA.

Proces sukcesji budzi wiele emocji w rodzinach biznesowych – jest mnóstwo pytań, sporo niepewności, zdarzają się kłótnie. Podczas Kongresu NextG Instytut Biznesu Rodzinnego odważnie podejmie temat sukcesyjnych wyzwań i pomoże sukcesorom znaleźć rozwiązania na sukcesyjne lęki. Wszystko w wyjątkowym miejscu – Forcie VI w Poznaniu – który, podczas NextG, zamiast muzealnych pomieszczeń otworzy przed uczestnikami „salony strachów”. W każdym z 10 salonów, sukcesorzy pod przewodnictwem wspólnie ekspertów zmierzą się z problemami w procesie sukcesji. Koniec z pasywnym słuchaniem – NextG to aktywne uczestnictwo – wymiana myśli, dyskusje. Każda opinia jest ważna!

Jak zawsze NextG skupia się na praktyce, na konkretnych rozwiązaniach, które można wykorzystać w firmach i rodzinach po powrocie do domu. Agenda koncentruje się na 4 obszarach ważnych z punktu widzenia sukcesora: „ja” w rodzinie biznesowej, „ja” w firmie rodzinnej, moje kompetencje, biznesowa niepewność. Uczestnicy będą mogli spersonalizować agendę do swoich potrzeb i zainteresowań (każdy sam decyduje, w co się „włącza”!). Ważny jest także dostęp do konsultacji z ekspertami przez cały czas trwania wydarzenia – dzięki temu każdy znajdzie receptę na sukcesję we własnej rodzinie, aby bez lęku patrzeć w przyszłość.

Szczegółowy program NextG oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie: www.nextg.pl


Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Usług o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Poprzedni artykuł

Staże studentów Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ – zgłoś firmę do projektu!

Czytaj więcej
Następny artykuł

Trwa rekrutacja do V edycji programu Akademia Menadżera Innowacji

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl