Biznes

18 marca poznamy najlepsze firmy województwa lubuskiego

18 marca poznamy najlepsze firmy województwa lubuskiego

Program Dobra Firma jest autorskim projektem ZPP, którego pierwsza edycja odbyła się w 2020 roku. Celem programu jest nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw działających w Polsce, które wyróżniają się innowacyjnością, tempem rozwoju i kulturą organizacji. Wręczanie nagród odbywa się w kilku kategoriach i obejmuje zarówno firmy małe jak i średnie oraz duże.

W ramach dwustopniowego procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku analizują kilkuletnie wyniki finansowe firm z poszczególnych regionów, które dostarcza wywiadownia Info Veriti. Dodatkowo przy ocenie brane są pod uwagę profile działalności, potencjał innowacyjny – liczba rejestrowanych patentów, szybkość rozwoju oraz reputacja. Z szerokiej listy po analizie danych zespół ekspertów wybiera grupę laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw, z których finalnie zostają wybrani zwycięzcy. Statuetki wręczane są w 4 kategoriach: najlepsi inwestorzy, innowatorzy, najbardziej efektywne firmy i najlepsi pracodawcy. W 2020 roku w 8 regionach na listę wyróżnionych trafiło 401 firm, a nagrody i statuetki odebrało 61 zwycięzców.

Ewa Czerwińska, dyrektor ds. relacji ZPP komentuje: „W gronie członków naszego Związku mamy zarówno wielkie koncerny, jak i średnie i małe przedsiębiorstwa. Te ostatnie działają często trochę na uboczu i nie są szeroko rozpoznawalne. Celem naszego programu Dobra Firma jest znajdowanie i nagłaśnianie sukcesów firm, które tworzą innowacyjne produkty znajdujące nabywców nie tylko w Polsce, firm, które poprzez swój rozwój, upór i konsekwencję działania właścicieli i menedżerów zapewniają miejsca pracy i dobrobyt lokalnym społecznościom.”

Ze względu na pandemię COVID-19 zamiast uroczystej gali w Zielonej Górze zwycięzcy i laureaci programu zostaną ogłoszeni podczas wirtualnej transmisji, która będzie prowadzona na profilach społecznościowych Związku i Partnerów programu – https://www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow

Patronami Programu Dobra Firma są Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, PKN Orlen i Polski Fundusz Rozwoju.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Zielonej Góry a także marszałek i wojewoda lubuski.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

Więcej informacji na stronie www.nagrody.zpp.net.pl

Red.

Poprzedni artykuł

Innowacyjne „Anielskie Ogrody” w finale konkursu Rural Inspiration Awards 2021

Czytaj więcej
Następny artykuł

Lockdown w Lubuskiem!

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl