Biznes

Innowacyjne „Anielskie Ogrody” w finale konkursu Rural Inspiration Awards 2021

Innowacyjne „Anielskie Ogrody” w finale konkursu Rural Inspiration Awards 2021

Projekt ma zapewnić wyżywienie dla 4 osobowej rodziny przez cały rok. Ekologiczna uprawa realizowana jest w oparciu o bioróżnorodność i elementy permakultury. Dlatego w ogrodzie stosowane są różne techniki upraw, szczególnie „no dig” czyli bez przekopywania ziemi oraz różne metody ściółkowania, np.: warzywa rosną na górkach i wałach permakulturowych, na rabatach wyniesionych i zagłębionych.

W 2017 r gospodarstwo zostało beneficjentem „Bonu na innowacje” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W ramach projektu „Energooszczędne rabaty podniesione”, we współpracy z lubuskimi ośrodkami naukowo-badawczymi: Centrum Energetyki Odnawialnej z Sulechowa i Lubuskim Ośrodkiem Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych z Kalska, powstały innowacyjne rabaty, które służą do uprawy ekologicznych warzyw, owoców i ziół.” Anielskie” rabaty przedłużają okres wegetatywny roślin uprawianych wczesną wiosną i późną jesienią za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny OZE (odnawialnych źródeł energii). Umożliwiają też uprawę w dowolnym miejscu, niezależnie od warunków.

W finale konkursu „Rural Inspiration Awards 2021”, odbywającego się pod patronatem Komisji Europejskiej, „Anielskie Ogrody” są jedynym projektem z Polski. Walczą o nagrodę w kategorii „Green Futures – Zielona przyszłość”. W konkursie dodatkowo przyznana zostanie nagroda internautów “Popular Award”. Głosowanie dla internautów jest już otwarte i trwa do północy 24 marca. Głos na lubuski innowacyjny projekt można oddać  wchodząc w link: https://www.surveymonkey.com/r/XTZBQYQ

Źródło: rpo.lubuskie.pl

Poprzedni artykuł

Onboarding nowych pracowników w firmie. Podziel się doświadczeniem

Czytaj więcej
Następny artykuł

18 marca poznamy najlepsze firmy województwa lubuskiego

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl