Biznes

Biznes przy Kawie

Biznes przy Kawie

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Biznes przy Kawie. Tym razem przedsiębiorcze Lubuszanki spotkały się w Nowej Soli.

„Biznes przy kawie” to idea cyklicznych spotkań OPZL dla kobiet biznesu. To platforma wymiany doświadczeń dla przedsiębiorczyń i kobiet piastujących managerskie stanowiska. Zawsze z interesującymi gośćmi i w inspirującej atmosferze. Trzecie tego typu spotkanie dla kobiet odbyło się w klimatycznej restauracji Anomalia w Nowej Soli. Spotkanie składało się z dwóch części.

Poligon czeka na Ciebie. Przyjmujesz wyzwanie?

Tym razem uczestniczki wzięły udział w grze symulacyjnej, poprowadzonej przez Magdalenę Czwojdę, współwłaścicielkę i członkinię zarządu New Players Poland, psycholożkę pracy. Rozgrywki Poligonu M e n e d ż e r s k i e g o to inteligentna gra
symulacyjna, która umożliwia osobom zarządzającym utrwalenie wiedzy dotyczącej zarządzania, zweryfikowanie poznanych technik menedżerskich w praktyce, trenowanie zachowań wiążących się z wybranymi kompetencjami menedżerskimi. Jest pomysłem na aktywny, niestandardowy sposób podsumowania szkoleń kierowniczych, któremu z racji formy gry, towarzyszy element rywalizacji i dobrej zabawy. W poszczególnych rundach rozgrywki nasze kobiece zespoły, stanęły w obliczu sytuacji, która wymagała od nich podjęcia decyzji, z jakich technik kierowniczych warto skorzystać, by osiągnąć zamierzony cel. Kobiety pracowały w oparciu o Poligonowy Niezbędnik, czyli zestaw 33 narzędzi kierowniczych z obszaru komunikacji, zarządzania i planowania. Ta nowoczesna gra przeznaczona dla menadżerów, bardzo nam się spodobała, bo w praktyczny sposób mogłyśmy utrwalić wiedzę z obszaru zarządzania. Zaś wcielając się w różne role mogłyśmy poczuć i doświadczyć na własnej skórze, jak trudne jest zweryfikowanie poznanych technik menedżerskich w praktyce i trenowanie zachowań wiążących się z wybranymi kompetencjami menedżerskimi.

Osamotnienie – koszt przywództwa

Jak poradzić sobie z osamotnieniem? Jak walczyć z negatywnym i pozytywnym obliczem samotności lidera? Jak przezwyciężyć poczucie osamotnienia, czyli jak zaprzyjaźnić się z samotnością? Szerokie spektrum aspektów samotności lidera poruszyła na naszym spotkaniu Mariola Kostrzewska, trener w zakresie komunikacji interpersonalnej, pracy zespołowej, negocjacji i umiejętności współpracy w środowiskach multikulturowych.

Było, jak zwykle energicznie, ciekawie i kobieco. Zwłaszcza w tak klimatycznym miejscu, jakim jest Anomalia Restaurant w Nowej Soli! Po raz kolejny, w kobiecym gronie porozmawiałyśmy o biznesie, wymieniłyśmy się doświadczeniami, a także nawiązałyśmy cenne kontakty biznesowe. Zapraszam więc do udziału w kolejnych edycjach naszych kobiecych spotkań.

Joanna Zielińska
Dyrektor Biura OPZL

Poprzedni artykuł

Co w „prawie piszczy”? Fundacja Rodzinna – czy warto o tym pomyśleć?

Czytaj więcej
Następny artykuł

szkolenie dla MŚP dofinansowane z funduszy UE – Finanse dla Niefinansistów

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl