Biznes

Pozabankowa karta kredytowa. Oto 3 powody, dla których warto z niej korzystać

Pozabankowa karta kredytowa. Oto 3 powody, dla których warto z niej korzystać

Większość z nas zapewne słyszała o produkcie, jakim jest pozabankowa karta kredytowa. Zainteresowanie takim rozwiązaniem stale wzrasta i chyba nie mamy się czemu dziwić. To nowoczesne narzędzie finansowe, obecnie dostępne „od ręki” online, i do tego bardzo ułatwiające życie. Co dobrze wiedzieć na temat pozabankowych kart kredytowych? I dlaczego warto z nich korzystać? My podpowiadamy 3 podstawowe korzyści, po jakie możesz sięgnąć decydując się na takie właśnie rozwiązanie.

  1. W prosty sposób zapanujesz nad wydatkami i domowym budżetem

Na początek kilka słów o samej pozabankowej karcie kredytowej. Taką propozycję znajdziesz np. na axi-card.pl. To obecnie jedna z najpopularniejszych na rynku kart tego typu. Można otrzymać ją w ciągu zaledwie 24 godzin od zaakceptowania umowy. Sam wniosek o kartę składany jest online, a całą procedurę wyróżnia przejrzystość i prostota. Zapewne kluczem jest tutaj fakt, że kartę wydają pozabankowe instytucje finansowe, które nie muszą realizować skomplikowanych bankowych procedur.

Karta to dostęp do dodatkowych środków pieniężnych w sytuacji, gdy pojawi się taka potrzeba. Z drugiej strony rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić i zapanować nad wydatkami. Jak to się dzieje? Przede wszystkim możemy stale śledzić nasze zobowiązania finansowe, monitorować wydatki i odnawialny limit. Dodatkowo, płatność kartą wiąże się często z możliwością skorzystania z atrakcyjnych promocji, czy tańszych ofert. Zwłaszcza jeśli dokonujemy płatności online.

  1. Poprawisz swój profil kredytowy

Korzystanie z pozabankowych kart kredytowych pozwala zbudować dobrą historię kredytową i pozytywny profil kredytowy. To istotna informacja m.in. dla osób młodych, które ze względu na swój wiek nie są wiarygodne dla banków. Korzystając z karty pozabankowej mogą zadbać o swój wizerunek, jako rzetelnego kredytobiorcy. W przyszłości takie rozwiązanie może mieć niebagatelne znaczenie, np. w sytuacji, gdy zechcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Pozytywny profil kredytowy to coś, co dla banków, a także innych instytucji finansowych ma kluczowe znaczenie. Dzięki karcie można w dowolnej chwili zacząć go budować.

  1. Zyskasz finansową niezależność

Niespodziewany wydatek? Czasem to zepsuta pralka, innym razem atrakcyjna oferta wakacyjna, z której chcesz skorzystać. Niezależnie od sytuacji, możliwość sięgnięcia po dodatkowe środki pieniężne to spory komfort i niezależność. Karta kredytowa stanowi więc świetną alternatywę dla pożyczki, czy tej określanej, jako „chwilówka”, czy też tej, której mogą udzielić nam bliscy.

Korzyści płynące z posiadania karty kredytowej to również możliwość dokonywania płatności za granicą po atrakcyjniejszych niż w kantorach kursach. W tym przypadku nawet nie musisz mieć przy sobie gotówki w obcej walucie. Do tego dochodzą wspomniane już wcześniej promocje i zniżki za płatności realizowane przy użyciu karty kredytowej.

 

Poprzedni artykuł

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 r., o których warto pamiętać

Czytaj więcej
Następny artykuł

“Biznes Wrażliwy Społecznie” edycja 2021 – ruszamy!

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl