Biznes

Współpraca Uniwersytetu Zielonogórskiego z Organizacją pracodawców Ziemi Lubuskiej

Współpraca Uniwersytetu Zielonogórskiego z Organizacją pracodawców Ziemi Lubuskiej

W piątek 2 lipca br. prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz z prorektor ds. współpracy z gospodarką, prof. Marią Mrówczyńską spotkali się z przedstawicielami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej – Wiesławem Ocytko – wiceprzewodniczącym i Joanną Zielińską – dyrektor Biura OPZL w Zielonej Górze. Rozmowa dotyczyła współpracy w ramach realizacji wspólnych projektów z przedsiębiorcami.
Będą one polegać na przygotowaniu ekspertyz dla przedsiębiorców oraz badań, które można przeprowadzić na uczelni. Omawiano obecnie realizowane projekty, modernizację kształcenia zawodowego, które prowadzi uczelnia i OPZL. Rozmawiano również o programach stażowych, zarówno dla studentów, jak i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego.  W planach jest także program, który przybliży pracownikom i studentom UZ funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorstw.  Przedsiębiorca będzie mógł w formie wykładu zaprezentować swoją firmę. Dzięki temu słuchacze poznają problemy, z jakimi mierzą się właściciele lubuskich przedsiębiorstw.
Warto dodać, że od wielu lat Uniwersytet Zielonogórski jest członkiem OPZL, a wiceprzewodniczącym zarządu z ramienia UZ jest prof. Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i finansów.

Uniwersytet Zielonogórski

Poprzedni artykuł

Już jest! Nowy numer Biznesu Lubuskiego

Czytaj więcej
Następny artykuł

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 r., o których warto pamiętać

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl