Biznes

Kierunek: eksport

Kierunek: eksport

To cykl bezpłatnych seminariów na temat rynków zagranicznych, jakie zorganizowała w 2023 roku Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Jak rozpocząć działalności na rynkach zagranicznych: Niemiec, Ukrainy, Czech, Francji czy Wielkiej Brytanii?  Jak nawiązać współpracę z zagranicznymi kontrahentami? Na te pytania uzyskali odpowiedź uczestnicy naszych spotkań, które stanowiły swoisty know-how, niezbędnik do prowadzenia działalności w danym kraju.

Podczas spotkań szczególna uwaga poświęcona była informacjom o tym, jak założyć spółkę w danym kraju, jak pozyskać partnerów biznesowych, analizie rynku danego kraju, uwarunkowaniom prawnym prowadzenia działalności, możliwościom pozyskania dofinansowania na działalność w tych krajach. Prowadzącymi spotkania byli eksperci w poszczególnych rynkach z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – PAIH, Warsaw Enterprise Institute, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, z firmy Connector Germany czy Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej. Te rzetelne i merytoryczne spotkania skierowane były do przedsiębiorstw z terenu województwa lubuskiego i cieszyły się dużym zainteresowaniem, co oznacza, że firmy z naszego regionu są zainteresowane wchodzeniem ze swoją ofertą na zagraniczne rynki, a my jako Organizacja Pracodawców staramy się im to ułatwić.

Joanna Zielińska

fot. OPZL
fot. OPZL
Poprzedni artykuł

Umiejętności tworzą możliwości – WUP rusza z nowym projektem

Czytaj więcej
Następny artykuł

Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl