Pracodawcy

XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

2 marca 2023 roku w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. CKZiU po raz kolejny miało zaszczyt wystąpić w roli gospodarza. Dyrektor szkoły Pan Jerzy Rozynek wygłosił przemówienie, uroczyście przywitał przybyłych gości, a Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz otworzył imprezę.

Targi to wspaniała okazja do tego, aby młodzież wkraczająca w dorosłe życie, poznała oferty kształcenia uczelni wyższych z całego kraju oraz propozycje lokalnych pracodawców i przedsiębiorców.

Na tegorocznych targach zaszczyciło nas swoją obecnością wielu wystawców. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

Uczniowie poznali ofertę uczelni wyższych: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Zachodnio-pomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy, Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły sie stoiska lokalnych firm. Ich przedstawiciele zachęcali młodzież do podjęcia pracy w ich placówkach. Swoje stoiska zaprezentowali m.in. TJX Europe, Nestle Polska S.A. oddział w Kargowej oraz ROCKWOOL Polska sp. z o. o. w Cigacicach, LumelAlucast sp. z o.o. i Lumel S.A w Zielonej Górze. Firmy te od lat współpracują z naszą szkołą. Oferują staże dla uczniów, pracę wakacyjną oraz zatrudnienie dla absolwentów. Na stoisku IDEA HR Group Sp. z o.o. z Zielonej Góry młodzież mogła skorzystać z oferty, jak zdobyć pracę. Po raz pierwszy swoje stoisko zaprezentowała Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg. Młodzież miała okazję obejrzeć pokaz nowoczesnego samochodu.

Swoje oferty zaprezentowali również: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Sulechowa, Powiatowy Urząd Pracy z Zielonej Góry, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, 5 Lubuski Pułk Artylerii im. Generała artylerii koronnej Marcina Kątskiego w Sulechowie, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze- Babimoście i Zakład Karny w Krzywańcu.

Targi przyniosły zamierzony efekt. Wielu osobom pomogły w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Monika Dziadek

Poprzedni artykuł

Zaproszenie polskich przedsiębiorców do kooperacji

Czytaj więcej
Następny artykuł

Lubuskie stawia na wodór

Czytaj więcej

ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra
Tel. 784 641 622
E-mail: a.goliczewska@opzl.pl